Windows 10 end-of-support kan 400 miljoen apparaten in e-waste veranderen
← Terug naar Algemeen

Windows 10 end-of-support kan 400 miljoen apparaten in e-waste veranderen

Op 14 oktober 2025 stopt Microsoft met de gratis ondersteuning van Windows 10. Daardoor dreigen honderden miljoenen computers verouderd te raken, niet omdat ze technisch stuk zijn, maar omdat ze geen updates meer krijgen. Organisaties waarschuwen dat dit kan leiden tot een enorme toename van elektronisch afval.

Door Pim Meurs30-9-2025
Algemeene-waste

De software die je dwingt tot nieuwe hardware

Windows 10 draait nog op honderden miljoenen apparaten wereldwijd. Veel van deze computers zijn technisch gezien in prima staat. Maar na 14 oktober ontvangen ze geen gratis beveiligingsupdates meer, tenzij gebruikers betalen voor verlengde ondersteuning, of overstappen op nieuwe hardware. Voor veel mensen is dat laatste de makkelijkste (of enige) optie.

400 miljoen apparaten in de gevarenzone

Volgens het European Right to Repair-initiatief zijn er wereldwijd zo’n 400 miljoen pc’s die niet compatibel zijn met Windows 11. Als een groot deel daarvan wordt vervangen, kan dat leiden tot meer dan 700 miljoen kilo onnodig elektronisch afval. Dat is zonde én vermijdbaar. Het probleem zit niet in de hardware, maar in het softwarebeleid dat veroudering afdwingt.

Nieuwe regelgeving?

Bij MrAgain vinden we dat apparaten pas ‘op’ zijn als ze écht niet meer te redden zijn. Deze Windows 10-apparaten kunnen prima blijven functioneren wanneer de software updates door zouden blijven gaan. Het is dan ook terecht dat meerdere organisaties aandringen op nieuwe regelgeving waarbij producenten verplicht worden om langer support te blijven bieden!

Logo MrAgain

De beste reparateurs voor jouw device, die vind je bij MrAgain. Of je nu een kapotte telefoon, laptop of console hebt, het maakt niet uit. Er is altijd een reparateur in de buurt die je kan helpen. Via MrAgain vergelijk je eenvoudig op prijs, kwaliteit en reviews zodat je een weloverwegen keuze kunt maken voor de reparatie van je toestel. Hiermee bespaar je niet alleen geld, maar lever je ook actief een bijdrage aan het milieu door je toestel langer te gebruiken.

KVK MrAgain B.V. 87746867BTW nummer MrAgain NL861026895B01

Volg ons op
Twitter
Linkedin
Google
Facebook
Copyright @ 2025 MrAgain B.V. - info@mragain.nl